VIEŠAS PAREIŠKIMAS

Klaipėdos miesto Evangelikų liuteronų parapijos
Klaipėdos Evangelikų liuteronų Šv. Jono atminimo bažnyčios atstatymo labdaros ir paramos fondo

PAREIŠKIMAS

Dėl atsiribojimo nuo tam tikrų visuomenės grupių manipuliacijų ir Šv. Jono bažnyčios atstatymo politizavimo

Klaipėdos istorinės Šv. Jono bažnyčios su bokštu atstatymo įgyvendinimo projektas, įgaunantis pagreitį, yra daugiau kaip dešimtmečio Klaipėdos miesto mero, savivaldybės tarybų, savivaldybės administracijos, Klaipėdos universiteto ir Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijos bendruomenės bei Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios bendro sutelkto darbo rezultatas.  Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimas Klaipėdoje LR Seimo 2020 m. sausio 14 d.  nutarimu pripažintas svarbiu valstybei projektu, tam skirtas Klaipėdos miesto savivaldybės ir valstybės finansavimas archeologinių tyrimų I etapui.
Prasidėjus projekto įgyvendinimo realiems darbams, pradėjo reikštis ir tam tikros visuomenės grupės, kurios manipuliuoja šiuo projektu, politizuoja jį, skelbiasi socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje, kad tai jų nuopelnai, kad jie organizuoja Šv. Jono bažnyčios atstatymą, taip klaidindami visuomenę ir klaipėdiečių bendruomenę. 

Klaipėdos Evangelikų liuteronų parapijos bendruomenė bei Šv. Jono atminimo bažnyčios atkūrimo fondo administracija atsakingai pareiškia, kad mes atsiribojame nuo šių grupių manipuliacijų ir projekto politizavimo, darant sau reklamą artėjančiuose šių metų LR Seimo rinkimuose.

Klaipėdos m. Evangelikų liuteronų Parapijos kunigas Reincholdas Moras

Klaipėdos m. Evangelikų liuteronų Šv. Jono atminimo bažnyčios labdaros ir paramos fondo direktorė Lilija Petraitienė